Geoblog.pl    globetrotter    Podróże    Syria, Jordania, Turcja z rowerem 2010    Istambul

Istambul

Turcja
Turcja, Istambul

Wyrzuceni na śpiąco z autobusu zapakowaliśmy cały sprzęt i pojechaliśmy szukać hotelu. Wyjazd z dworca autobusowego okazał się nie lada wyzwaniem. Brak dokładniej mapy i znajomości tureckiego komplikowały sprawę. Dworzec jest około 15 km od centrum. Przejechaliśmy 25 km nim dotarliśmy do hotelu. Niesamowitym wrażeniem była jazda (rowerem) po autostradzie która nie jest zakazana w Istambule. Hotel (łużko w pokoju 16 osobowym) ze śniadaniem za 17 Tl. około $12 w centrum.
Po dwu dniowym zwiedzaniu Stambułu postanowiliśmy ruszyć dalej. Kupiliśmy bilety autobusem do Antalyi. Cały dzień spędziliśmy w okolicach dworca (bilety kupiliśmy około 11-tej a autobus był dopiero o 20:30) jak się okazało nie zabrał nas ze względu na brak miejsca w bagażniku na rowery. Na szczęście 2 godziny późnej jechał następny i po dopłacie 20 Tl za rowery pojechaliśmy. O 11-tej następnego dnia byliśmy na miejscu. Bilet Istambuł – Antalya 55 Tl za osobę.

Zasoby: 154 wpisy154 32 komentarze32 341 zdjęć341 0 plików multimedialnych0

17.01.2010 - 17.02.2010